מדריך בניית אתרים

איך לבחור מערכת לניהול תוכן אתר

יש לך עסק כלשהוא ואתה יודע שאתה חייב אתר אינטרנט שהרי עסק בלי אתר הוא עסק שיישאר מאחור. אתר אינטרנט הוא קודם כל כרטיס הביקור שלך, ומעבר לכך הוא זה שיפרסם אותך ויביא לך לקוחות, אם תעשה את מה שצריך. אתה מתקשר למספר חברות בניית אתרים ומקבל מספר הצעות מחיר, וכל אחת מציעה לך במחיר שלה עולם ומלואו. אך יש דבר מה חשוב מאוד, ואולי הכי חשוב בבחירת חברת בניית אתרים – מערכת הניהול של האתר המיועד.

למה זה כל כך חשוב? כי את בניית האתר אתה לא עושה אלא רק נותן את ההוראות שלך, ומה יהיה אחר כך? איך תתחזק את האתר? איך תעדכן אותו בתוכן? איך תעשה בו שינויים? בדיוק בשביל זה אתה חייב מערכת ניהול תוכן, כזו שתוכל להתנהל איתה בקלות.

מה חשוב לוודא?

יש כמה דברים שחשוב לוודא בעת בחירת מערכת לניהול תוכן:

  • פופולאריות- אם אתה בונה את האתר שלך על מערכת ניהול שפותחה על ידי החברה שבונה לך, ואף אחד אחר לא משתמש בה, מה יהיה אם החברה תיסגר? איך תעביר את האתר? אתה חייב אתר עם מערכת ניהול פופולארית, ואתה חייב שיהיו לפחות כמה אנשי מקצוע שיכולים לתת לך שירות בעתיד. וורדפרס לדוגמא היא בחירה מצויינת מהבחינה הזו.
  • מערכת נוחה- זה כמעט הכי חשוב. בסופו של דבר יש לך שתי אפשרויות: לנהל בעצמך או לתת לחברה לנהל לך את האתר. אם אתה לא רוצה לשלם על ניהול האתר לחברה שבונה לך, אתה צריך מערכת נוחה ופשוטה גם למי שלא מתמצא בטכנולוגיה. אתה חייב מערכת עם הסברים מפורטים, סרטוני מידע וכל מה שצריך בשביל שתנהל את האתר ביד רמה, ובעיקר ללא בעיות.
  • יעילות בקידום- זה אולי הפרמטר החשוב ביותר. אתה חייב מערכת ניהול יעילה ונוחה לקידום, מה שאומר אפשרות להוסיף תגיות איפה שצריך, אפשרות להוסיף ולשנות כותרות בזריזות, אפשרות להוספת מפת אתר שתסייע לגוגל לסרוק אותו, ובאופן כללי מערכת שמותאמת לאדם הפשוט, בלי התעסקות עם קודים ודברים נוספים השמורים למתכנתים.