מדריך בניית אתרים

גוגל אדסנס


מבוא

מאמר המסביר בשפה פשוטה מהן מודעות של גוגל וכיצד להתחיל להציגן באתר שלכם. המאמר מתייחס לנקודות כגון מה זה גוגל אדסנס, כמה ניתן להרוויח, מהו תהליך ההתקנה והיכן נרשמים לתוכנית.

מה זה גוגל אדסנס?

גוגל אדסנס זוהי תוכנית המאפשרת לבעלי אתרים להציג באתר שלהם מודעות של מפרסמים בגוגל ולהתחלק עם גוגל ברווח המתקבל מכל לחיצה על קישורי המפרסמים. המודעות המופיעות באתר שלכם הן מודעות רלוונטיות לתוכן האתר שלכם לפי אלגוריתמים מיוחדים של גוגל.

למי זה מתאים

אני רוצה להדגיש נקודה חשובה. מודעות אדסנס של גוגל אינן מתאימות לאתרי תדמית או מכירה. באתרים מסוג זה המודעות יגרמו לבריחה של גולשים מהאתר שלכם וזה הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות!

כמה מקבלים?

התשלום ניתן עבור כל קליק שהגולשים עושים באתר שלכם על מודעות האדסנס של גוגל. גוגל אינם מפרסמים את החלוקה המדוייקת של הכסף בינם ובינכם. גם לא ניתן לדעת בדיוק מה תהיה עלותו של קליק על מודעה באתר שלכם. תקבלו בין 5 אגורות ל-5 ש"ח לכל קליק. עלות הקליק נקבעת על ידי גוגל על פי התחרות של המפרסמים על מילות החיפוש.

כמה אפשר להרוויח?

אתרים קטנים יכולים לכסות את עלויות האחסון והדומיין. לאתרים מפותחים עם תעבורה רבה אפשר להרוויח מאות דולרים ואף אלפי דולרים בחודש.

איך מתקבל התשלום?

פעם בחודש כאשר החשבון שלכם מגיע לסכום מינימלי לתשלום, גוגל שולחים אליכם צ'ק הביתה. פשוט וקל!

אתרים ישראלים

למרות שאת גוגל הקימו שני יהודים, קיימות הרבה בעיות לאתרים ישראלים להירשם לתוכנית. יתרה מזו הסכומים שמקבלים באתרים בעברית הם לפעמים כמעט מגוחכים. בעת כתיבת שורות אלה ובמהלך החודשים הבאים גוגל מבצעת עבודה על השוק הישראלי שעשוי לשפר את הביצועים עבור אתרים ישראלים. בואו נקווה כולנו שערוץ הרווח מאדסנס ישתפר ויהפך לרלוונטי לבעלי אתרים.

אופטימיזציה של הרווח

על מנת להרוויח כמה שיותר המודעות צריכות להופיע עם צבעים כשל האתר ובמיקום שבו הקוראים מסתכלים. שיטה מצויינת היא לשים קוביה (ללא מסגרת) של מודעה אחת באמצע התוכן בין פסקאות. ניתן גם לשים שתי קוביות כאלה בין התוכן.


מה נדרש כדי להתקין?

על מנת שהמודעות שלכם יוצגו בצורה טובה בעברית, דפי האתר שלכם צריך להיות עם הגדרת קידוד של UTF-8. אם האתר שלכם אינו בקידוד הנ"ל יש לבצע את הפעולות הבאות:
1.    בצעו גיבוי לאתר שלכם.
2.    על גרסא במחשב שלכם הגדירו בכל הדפים את שורת הקידוד כך-

3.    לשמור את כל דפי האתר בקידוד החדש:
  • פתיחת כל דף בעזרת Notepad
  • שמירה בשם
  • מתחת לשורת השם של הקובץ וסוג הקובץ מופיעה שורת קידוד (Encoding), יש לבחור את UTF-8.
  • שמירה על הקובץ הקודם.
4.    להעלות את הגרסא החדשה לאוויר
5.    לבדוק שרואים את האתר בצורה טובה.
  לאחר שהאתר הועבר לקידוד של UTF-8 ניתן להתקין את קוד המודעות שאותו תקבלו מגוגל בתוך החשבון שלכם. לאחר ההתקנה יש לחכות לעיתים שבוע ויותר עד שגוגל מתחיל להציג מודעות אמיתיות.
 

איפה נרשמים?

לחצו על הכפתור הבא והירשמו:כותב המאמר: ירון שאול
פיתוח מיזמים בתחום האינטרנט ושותף בחברת אינטרנט מובילה
לחץ לקבלת הצעת מחיר לבניית אתר