טופס 101

טופס 101 מקוון

כידוע, טופס 101 הוא מהטפסים הבסיסיים שחייב למלא כל עובד שמתחיל לעבוד בעסק. מדובר בטופס מטעם רשות המיסים מגיש העובד למעסיק על מנת שבחישוב משכורתו תהיה התייחסות לנקודות זיכוי, הטבות והקלות במס, ומעבר לכך הטופס משמש לתיאומי מס. את הטופס מגישים עובדים שכירים למעסיקיהם עד שבעה ימים לכל היותר מיום שהחלו לעבוד או מיום קבלת המשכורת הראשונה, וכן במקרה של שינוי פרטים כגון גירושין, נישואין או מעבר מקום מגורים, ומלבד זאת יש להגיש את הטופס ביום הראשון בכל שנה.

 

נפרדים לשלום מהטפסים הידניים

מזה מספר שנים שאין עוד חובה להגיש למס הכנסה טפסים ידניים, וכך גם לגבי הטפסים שממלאים העובדים. כיום ניתן בהחלט למלא טופס 101 מקוון, כלומר טופס דיגיטלי שממלאים את פרטיו בכל מכשיר כגון סמארטפון, מחשב או טבלט, והוא נכנס אל מאגר פרטי עובדי החברה באופן מיידי. כמובן שלמעבר זה אל טופס מקוון יש יתרונות רבים מבחינת העובד והמעסיק, למשל חיסכון בהתעסקות עם ניירת, הדפסתה, סריקתה, אחסונה וכן הלאה. בצורה זו גם נחסכות טעויות, נחסך כוח אדם, נחסך זמן בשליפת הטפסים הנדרשים, ועוד. יחד עם זאת, לשם כך גם צריך שתהיה לעסק מערכת טפסים דיגיטליים איכותית.

 

מערכת דיגיטלית מתקדמת

בשוק המקומי קיימות לא מעט מערכות לטפסים דיגיטליים המיועדות למטרות ולקהלים שונים, ביניהן גם מערכות ניהול משאבי אנוש המטפלות בכל פרטי העובדים, ומערכת לקליטת עובדים. כך לדוגמא, מערכת קליטה עובדים מטפלת בכל ההליכים בצורה אוטומטית ללא מגע, עם אפשרות לשליחת רצף מסמכים בזמן הקליטה וכן שליחת מסמכים אוטומטית מדי שנה לחתימה חוזרת. כך, העובדת מקבל ב- SMS או בדואר אלקטרוני את כל הטפסים הרלוונטיים, לרבות טופס 101 מקוון ותקני, ואילו אגף משאבי האנוש מקבל את כל הנתונים מהעובד עם בקרה בזמן אמת.

מערכת כזו חוסכת שעות עבודה רבות על טיפול בניירת בזכות תהליך גיוס דיגיטלי לגמרי (חוזה עבודה, טופס 101, החתמה על ציוד וכדומה).  היא גם מאפשרת לקבל חתימות של עובדים על כל מסמך נדרש, ההופך מפיזי לדיגיטלי בשניות ספורות ונשלח לחתימתו מהנייד. ולגבי טופס 101 מקוון, מדובר בתהליך פשוט מאוד ללא טרדות או עיכובים מיותרים, עם נגישות מלאה לנייד וצילומים של כל האישורים הנלווים עם מצלמת הטלפון הנייד.

 

סעיפים חשובים במיוחד בטופס 101 מקוון

כאמור, טופס 101 מקוון הופך את התהליך לפשוט ומהיר בהרבה. חלק מהמערכות גם מבצעות בדיקה לשלמות המילוי כולל מסמכים נלווים, ומאפשרות לדלג במהירות על סעיפים שנותרו ללא שינוי מאז מילוי הטופס האחרון. יחד עם זאת, עדיין נדרשת תשומת לב מצד העובד וחשוב להתייחס בעיקר לסעיפים עיקריים כגון פרטי העובד הכוללים מצב משפחתי, פרטי התקשרות וכדומה, פרטי המעסיק שממולאים על ידי המעסיק, פרטי ההכנסה מהעבודה במקום או ממקורות אחרים, פרטי הילדים ובן או בת הזוג, עמידה בקריטריונים שונים להקלות, פטורים או זיכויים ממס, וכאמור שינויים שהתרחשו מאז שמילא העובד טופס 101 בפעם האחרונה.

 

לפרטים נוספים על טופס 101 מקוון ועל טפסים דיגיטליים נוספים, וכן על מערכות מקוונות מומלצות ומתקדמות, הנכם מוזמנים לפנות אל הצוות המקצועי שלנו, צרו קשר.

 

easydoc
מערכת easydoc מציעה יצירת תהליך קליטת עובדים אוטומטי, זהה לתהליך הקליטה בחברה, שיתקבל אוטומטית במלואו עבור כל עובד חדש.
קרא עוד
עובדים IO
שירות חינמי בחסות מערכת עובדים.io למחשוב תהליכי קליטת עובדים וניהול כוח אדם.
קרא עוד
מלם שכר
פיתוח ע"י מלם שכר הכולל מערכת להפקה ומילוי וניהול אלקטרוני של טופס 101, אשר קיבלה את אישור רשות המיסים
קרא עוד
iForms
מילוי וחתימה על טופס 101 מקוון מכל מקום ומכל מכשיר.
קרא עוד
חילן
חילן מציעה לארגונים פתרון אינטרנטי למילוי טופס 101 על ידי העובדים שיחליף את התהליך הידני הקיים כיום ומאושר על ידי מס הכנסה.
קרא עוד
consist
קונסיסט מספקת טופס 101 דיגיטלי וחכם המותאם לניידים, לטאבלטים ולמחשבים אישיים.
קרא עוד
מירב- פיתוח תוכנות פיננסיות בע""מ
מערכת למילוי טפסי 101 דיגיטליים של מירב מספקת פתרון טכנולוגי לתהליך מילוי מהיר וקליטת טפסי ה-101 בארגון
קרא עוד
עוקץ מערכות
עוקץ מערכות מציעים טופס 101 אלקטרוני נמצא בענן ומאובטח ע"י תעודה אלקטרונית של המעסיק, באישור נציבות מס הכנסה
קרא עוד
Synel
סינאל מציעה לך את הפתרון הקל והיעיל ביותר עבורך: מילוי טופס 101 אלקטרוני בלחיצת כפתור אחת, ותהליך מילוי הטופס מעולם לא היה קל כל-כך!
קרא עוד

מאמרים בנושא

מידע על טופס מקוון 101
טופס 101 הינו טופס חובה למילוי על ידי עובדים בשני מועדים עיקריים. מועד ראשון הוא בתחילת העבודה במקום תעסוקה חדש (אחרי קבלת משכורת ראשונה או שבוע לאחר תחילת התעסוקה), ומועד שני הוא ה- 1.1 של כל שנה. מדובר בטופס שאת חלקו ממלא המעסיק אך בעיקר העובד, ולאחר מכן הוא מוגש באופן מקוון לרשות המיסים על ידי המעסיק.
קרא עוד

קבלו ייעוץ מקצועי

אוהבים לשוחח? גם אנחנו! התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ 072-2221605
-->

בניית אתרים NTT | כל הזכויות שמורות